Nóż taśmowy HOFFMAN HF-200T/750

750Funcjonalność

Krajarki taśmowe z Serii HF-200T są wygodnymi w pracy, wysokowydajnymi do precyzyjnego wykrawania elementów odziezy z różnych rodzajów materiałów, ułożonych w wielowarstwowe pokłady, gdzie ich łączna maksymalna grubość wynosi 200 mm, w przypadku ocieplin 300 mm. Należy pamiętać, że maksymalną i minimalną grubość krojonego pokładu limituje rodzaj materiału!
Krajarki tamowe serii HF-200T posiadają w standardzie napęd dwubiegowy sprawdzający się przy krojeniu wiekszości matriałów, pracujący z prędkością 8 m/s lub 16 m/s. Istnieje możliwość zastosowania płynnej regulacji prędkości taśmy (falownika) w zakresie od 4 m/s do 20 m/s, która jest niezbędna w przypadku cięcia materiałów twardych i powlekanych oraz wtedy, gdy operator tego samego urządzenia kroi materiały o różnym składzie i chrakterystyce. Duża różnorodność taknin jakie są krojone przy użyciu krajarek taśmowych z Serii HF-200T, a zwłaszcza coraz częstsze wykorzystywanie przez klientów ciężkich materiałów w procesach produkcyjnych, spowodowały, że firma Hoffman, dążąc do zwiększenia fukcjonalności i efektywności swoich urządzeń wprowadziła do oferty maszyny z mocniejszymi silnikami.

Oferta obejmuje maszyny wyposażone w silniki o mocy od: 0,9 kW / 1,1 kW / i 1,4 kW / 1,8 kW (maszyny dwubiegowe), poprzez 1,5 kW aż do 2,2 kW (maszyny z falownikiem)

System silikonowania

System ten jest szczególnie polecany w przypadku cięcia materiałów klejonych z dużą zawartścią gumy. Zastosowanie systemu silikonowania zapobiega przyklejaniu się do taśmy kleju, gumy oraz innych zanieczyszczeń powstających podczas krojenia, co bez wątpienia wydłuża żywotność taśmy tnącej. Jest on podłączany bezpośrednio do ostrzałki krajarki.

Dane techniczne HF-200T/750:

Wysokość cięcia: 200 mm
Max. wysokość cięcia: 300 mm
Długość ramienia: 750 mm
Długość taśmy: 3795 mm
Zasilanie (standard): 400 V
Zasilanie (falownik): 230 V
Prędkość taśmy: 8/16 m/s
Prędkość taśmy (falownik): 4-20 m/s
Rozmiar blatu:
1500 x 1800 mm
Opcja nadmuchu

Rodzaje i przeznaczenie taśm tnących dla krajarek taśmowych

System poduszki powietrznej

System ten w znaczący sposób ułatwiakrojenie materiałów dzięki możliwości lekkiego operowania pokładem przeznaczonym do cięcia. Nawet wysokie i ciężkie pokłady materiału dają się przesuwać bez najmniejszego oporu, co wpływa na komfort pracy operatora. Specjalny system zaworów powietrznych umieszczonych na powierzchni stołu powoduje, iż powietrzne jest wypuszczane tylko w tych miejscach, w których znajduje się materiał. Ma to znaczący wpływ na łatwość konserwacji blatu z systemem poduszki powietrznej, ponieważ kanały powietrzne znajdujące się w stole są zabezpieczane przed dostawaniem się do nich pyłów i ścinków krojonych materiałów.

Interfejs sterowania LCD

Nowoczesny i funckjonalny zaporojektowany zintegrowany interfejs sterowania krajarką gwarantuje pełną kontrolę nad pracą maszyny Ciekłokrystaliczny kolorowy ekran LCD, pozwala nie tylko na wygodną obsługę, ale wprowadza szereg funckji i udogodnień maksymalnie wykorzystujących możliwości ekploatacyjne krajarek, niedostępne w urządzeniach podobnego typu oferowanych przez innych producentów.

Funkcje interfejsu to:
włączanie / wyłącznie maszyny;
elektroniczne płynne sterownie
prędkością w zakresie od 4 m/s
do 20 m/s;
możliwość ustawienia ośmiu
predefiniwanych prędkości, dopasowanych do typu krojonego materiału;
graficzne przedstawienie aktualnej
prędkości taśmy;
możliwość zmiany języka interfejsu
(polski, rosyjski, angielski);
śledzenie historii pracy maszyny (ilość
włączączeń, czas pracy, czas postoju);
graficzne przedstawienie przyczyny
awarii maszyny;
zdalna blokada maszyny w przypadku
braku płatności ze strony klienta.
Bezpieczeństwo

Firma Hoffman zawsze na pierwszym miejscu, obok funkcjonalności stawiała także na BEZPIECZEŃSTWO swoich urządzeń. Dlatego też krajarki taśmowe z Serii HF-200T są standardowo wyposażone w blokadę chwytającą taśmę w przypadku jej zerwania oraz system nowoczesnych mikrowyłączników, automatycznie zatrzymujących maszynę w przypadku wykrycia niedomkniętych osłon bezpieczeństwa. Wpływa to w znaczący sposób na komfort i poczucie bezpieczeństwa pracy u operatora.

System odpylający

Jego zadaniem jest odprowadzanie bezpośrednio podczas pracy maszyny, wszelkich pyłów i drobnych skrawków materiałów, jakie pojawiaja się w trakcie krojenia. System polecany jest w przypadku cięcia, dzianin, jedwabiu oraz innych pylących materiałów. Dzięki niemu można zapobiecnie tylko zapychaniu się maszyny w strefie roboczej ostrza, ale przede wszystkim uniknąć kłopotliwych przerw w pracy przeznaczonych na oczyszczanie z wszelkich zabrudzeń osiadających m.in na systemie kół prowadzących taśmę tnącą. Każda krajarka serii HF-200T i HF-400T standardowo wyposażona jest w wyjście oraz system mocowania, umożliwiający podłączenie urządzenia w dowolnym momencie.

Na wszelkie pytania dotyczące tego produktu odpowiemy z przyjemnością. Prosimy o kontakt:

Lechmasz Lech Kudzinowski

tel. 85 652 68 71, 692 411 170
fax. 85 652 68 71
e-mail: lechmasz@republika.pl

Adres:

ul. Kolejowa 12c
15-701 Białystok

Czynne: PN – PT: 8.00 – 15.00